back to top

Streljaštvo:Uspjeh takmičara Konjuha u Zenici

streljaštvo:uspjeh takmičara konjuha u zeniciProtekle nedjlje u Zenici je održano prvenstvo BiH u sportskom streljaštvu, disciplina serijska vazdušna puška.Na ovom takmičenju je učestvovalo 18 klubova sa preko 200 takmičara.

Na ovom takmičenju je učestvovao i Streljački sportski klub Konjuh, sa svojih 11 strijelaca.Tom prilikom ekipa Konjuha je u ekipnom plasmanu, kategorija juniora, osvojila 5.mjesto.

U pojedinačnom plasmanu-kategrija juniori-članica Konjuha Naza Hodžić osvojila je 1.mjesto sa 185 krugova, te tako nagrađena zlatnom medaljom.Ujedno, to je bio najbolji rezultat i proglašena je najboljim strijelcem prvenstva BiH u svim kategorijama.

Odličan rezultat u kategoriji kadeta postigla je Elmira Nukić, koja je sa 177 kruga zauzela 2.mjesto.

Ekipu Konjuha su činili i odlične rezultate postigli još Lea Samardžić, Enida Duraković, Iman Kurtović, Dalal Bešić, Esma Fehrić, Amina Ibrahimović, Velma Zahirović, Muamer Čičkušić i Vahidin Mešić.

Već u nedjelju ekupu Konjuha očekuje novo takmičenje u Sarajevu, ovoga puta Kup BiH u seniorskoj konkurenciji na standrad programu./Uprava kluba/