back to top

Poraz Slobode u Širokom Brijegu | .

U četvrtom kolu košarkaškog prvenstva BiH, Sloboda je poražena na gostovanju od Širokog 77:64. Domaći su susret dočekali kao jedna od dvije neporažene ekipe u prvenstvu, a pobjednički niz nastavili su I nakon susreta sa tuzlanskim timom. Od samog početka utakmice i tokom prve dvije četvrtine nametnuli su svoj ritam igre, imali prednost, te nisu dopuštali crveno-crnima da im se rezultatski približe. Na odmor se otišlo sa rezultatom 47:40. U trećoj četvrtini košarkaši Širokog ostavili su igrače Slobode na svega 11 postignutih poena, što im je bilo dovoljno da prednost povećaju na dvocifrenu razliku. Četvrta dionica susreta  bila je rezultatski izjednačena, a gosti nisu uspjevali ozbiljnije ugroziti prednost domaćih. Široki je priveo utakmicu kraju za konačan rezultat 77:64. U redovima Slobode najefikasniji je bio Hasandić sa 21 poenom. Pratili su ga Jeftić sa 13 I Scott sa 10 poena. Ekipu Širokog do pobjede su vodili kapiten Ive Ivanov sa double-double učinkom od 17 poena i 11 skokova te Mile Čović sa 16 ubačenih poena. Sloboda nakon četiri odigrana susreta je na omjeru od jedne pobjede I tri poraza, dok Široki još uvijek ne zna za poraz u domaćem prvenstvu. Crveno-crni priliku da poprave utisak iz sinoćnjeg meča imaju već u subotu na parketu Mejdana kada dočekuju ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada u okviru petog kola prvenstva Bosne i Hercegovine.