back to top

KK Basket na domaćem terenu pobijedio ekipu KK Gradina Srebrenik

kk basket na domaćem terenu pobijedio ekipu kk gradina srebrenik

KK Basket Živinice savladao je šampiona prvog dijela takmičenja A1 lige FBiH ekipu Gradine iz Srebrenika rezultzatom  83:76.

Utakmica je odigrana u Gradskoj dvorani Živininice u okviru 6.kola A1 lige FBiH.

Naši košarkaši na početku meča vode sa 5:0, gosti uspijevaju sustići rezultat ali ekipa iz Živinica do kraja prve četvrtine vodi sa 29:20.

U nastavku se vodi izjednačena borba i rezultatska neizvjesnost.

Druga četvrtina završava rezultatom 16:20 u korist gostiju, a treća 17:16 za našu ekipu.

Do kraja meča Basket uspjeva savladati protivnika rezultatom 83:76.

Strijelci za KK Basket bili su Vrtagic 15, Meštrić 14, Korkutovic 12, Jake Smith 11, Salkić 11, Djosan, 11, Čičkušić 6, Hasanić 2 i Hoban 1.

Na tabeli poslije današnjih utakmica vodi KK Željo Bihać, slijedi KK Brčko, KK  Basket je na 3.mjestu, a nakon poraza u Živinicama Gradina je na 4.mjestu prvenstvene tabele.