back to top

Poraz BiH od Francuske u drugom prijateljskom susretu | .

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine, u dvorani “Ramiz Salčin” u Sarajevu, poražena je u drugom prijateljskom susretu od Francuske 3:2. Naša selekcija dobro je otvorila utakmicu i već u 3. minuti preko Amira Baručije došla u vodstvo. U finišu prvog poluvremena Francuska preokreće rezultat golovima Mohameda Diaounea u 19’ i Bilela Laroumea u 20’ minuti, a treći gol za goste postigao je Mathis Gezengel. Do kraja utakmice izabranici Ive Kreze su napadali i nastojali da preokrenu rezultat u svoju korist. Takva igra se isplatila u 38’ minuti kada je Muanis Duvnjak smanjio zaostatatak. Prijetili su Zmajevi I u nastavku, no rezultat se nije mijenjao. Selektor Krezo istakao je kako su ove dvije prijateljske utakmice poslužile da vidi na koga može računati u budućnosti, a mladi igrači kojima je pružio šansu u dvomeču sa Francuskom pokazali su kvalitet čime je Krezo posebno zadovoljan. Podsjećamo, u prvom prijateljskom meču ove dvije selekcije BiH je pobijedila Francusku 5:2.