back to top

Novi gostujući poraz rukometaša – Peti ove polusezone – .

RUKOMET – Premijer liga BiH, 13. kolo (zaostala utakmica), Zavidovići

Krivaja – Gračanica 24:22 (12:10)

U RK Gračanica nažalost ništa novo što već nismo naučili ove polusezone. Novo gostovanje, novi poraz i nova preslikana utakmica kao i mnoge prethodne. Teška, sa dosta problema prije svega u napadačkom segmentu.

Bila je ovo zaostala utakmica 13. kola koju su ekipe trebale odigrati prije ali koja je prolongirana zbog nastupa Gračanlija u Evropskom rukometnom Kupu.

Stigla je u ne baš sjajnom momentu za goste koji nikako da se pronađu i da uhvate pravi ritam. Istina, ove jeseni momenat svakako ne bi bio idealan kad god da je igran susret. Gračanica ima problema i to je pred kraj polusezone sasvim jasno.

Domaćini ove polusezone igraju dosta dobro, bolje nego nekih prethodnih u kojima su bili daleko od vrha tabele. Posebno su inspirativni u Zavidovićima gdje su izgubili samo od Izviđača, a i taj susret je mogao na njihovu stranu. Sa Slobodom su remizirali a ostale pobijedili.

Da nisu klasična domaćinska ekipa pokazali su i nedavno u gostima protiv Krivaje koju su pobijedili.

Sa dosta samopouzdanja su dočekali Gračanicu, koju nisu pobijedili u Zavidovićima već nekoliko sezona, kada govorimo o Premijer ligi.

Bio im je ovo i posljednji nastup pred domaćim navijačima u ovoj godini a ako sve ovo nije bilo dovoljno, Krivaja je sa pobjedom mogla do sjajnog 3. mjesta.

Sa druge strane gosti su u Zavidoviće otputovali sa dva poraza od Karvine u Evropskom kupu, sa samo 1 pobjedom u posljednjih 5 nastupa i sa još većim problemima u igri. Posebno se to odnosi na napadački segment u kojem tokom ove jeseni gledamo, blago rečeno, patnju i mučenje.

I nakon utakmice u Zavidovićima ovaj uvodni dio bismo mogli samo kopirati i uklopiti u već ranije pripremljeni obrazac izvještaja.

Gosti su susret otvorili vodstvom 1:3 samo da bi se nakon uvodnog predstavljanja pred publikom u Zavidovićima povukli iza scene na nekih 10-ak ili više minuta.

Taj period domaćini su iskoristili za seriju od 8:1 i rezultat 9:4. Probao je trener Doborac u ovom periodu sa minutom odmora prekinuti navalu Krivaje ali bez uspjeha.

Mirisalo je na katastrofu već u prvom poluvremenu ali gosti ipak odlučuju da se još malo pojave na terenu u Zavidovićima i da na odmor odu sa samo 2 gola zaostatka. Bilo je 12:10 za domaćine. Domaćine, koji su se u nekim trenucima nadmetali sa Gračanlijama u rubrici greške, izgubljene lopte…da su bili malo prisebniji mogli su susret završiti već nakon 30 minuta rukometa.

Ovako su jalovim gostima ostavili nadu da mogu više od novog poraza.

Početkom drugog poluvremena Gračanica koristi još uvijek nešto slabiji nastup domaćina pa ubrzo na semaforu piše 15:15. Velika se borba vodila tada na terenu. Gosti uspijevaju i da povedu 16:17 ali ponovo po ustaljenom obrascu, kao da na sve načine pokušavaju da što prije prospu stečenu prednost.

A domaćinima pred frenetičnim navijačima nije trebalo puno nagovaranja. Poveli su 18:17 a posljednji priključak Gračanica je imala kod rezultata 19:19. Finiš su osvojili domaćini za konačnih 24:22.

Krivaja sa ovom pobjedom stiže na 3. mjesto sa 17 bodova. Gračanica je 5. sa 16 osvojenih. Ali Gračanica ima puno većih problema od same trenutne pozicije na tabeli. Taj problem se zove igra u napadu. Teško je vjerovati da struka u samo 2 dana može popraviti nešto što je problem već nekoliko mjeseci. A za 3 dana slijedi ništa manje kvalitetan protivnik i slična paklena atmosfera u Živinicama.

Ekipi Gračanice je poraz od Krivaje bio 5. u posljednjih 6 nastupa u svim takmičenjima. Pobijeđen je samo Borac teškom mukom u Gračanici. Nije ovo ono što smo očekivali od rukometaša a konačna ocjena će u velikoj mjeri zavisiti od nastupa i ishoda u Živinicama.

može biti slika sljedećeg: 5 ljudi i tekst "uživo 598 za rk krivaja 24 22 rk gračanica z, portal 10"

Susret sa Konjuhom je u subotu u 18 sati a do odlaska na odmor ekipa će imati još domaći susret protiv opisanog Kaknja.