back to top

Muhamed Šišić ostvario sjajan rezultat na Svjetskom prvenstvu u šahu – .

Svjetsko prventvo u šahu za kategorije (U-14, U-16 i U-18) u muškoj i ženskoj kategoriji održano je u Italiji (Montesilvano) u periodu od 12.-25.11.2023. godine.

Bosnu i Hercegovinu je u najjačoj konkurenciji (U-18), među najboljim šahistima svijeta, predstavljao igrač ŠK ‘”Gračanica” Muhamed Šišić koji je odlazak na Svjetsko prvenstvo izborio osvajanjem titule državnog prvaka.

muhamed šišić ostvario sjajan rezultat na svjetskom prvenstvu u šahu – .muhamed šišić ostvario sjajan rezultat na svjetskom prvenstvu u šahu – .

Muhamed je opravdao očekivanja te je u teškim, dugotrajnim i iscrpljujućim mečevima osvojio velikih 5 bodova iz 9 partija i time popravio poziciju za jedno mjesto (sa 83. pozicije na 82.mjesto). U sklopu SP održan je i blic turnir gdje je Muhamed Šišić bio jedini predstavnik Bosne i Hercegovine. Na blicu je Muhamed osvojio odličnih 6 bodova iz 9 kola i osvojio 20. mjesto među 188 najboljih svjetskih šahista.

Hvala svima koji su podržali Muhamedov odlazak na Svjetsko prvenstvo. Čestitke za našeg prvaka!