back to top

Futsal: Reprezentacija BiH u prijateljskoj utakmici pobijedila Francusku | .

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je sinoć u prijateljskom meču u SD „Ramiz Salčin“ u Sarajevu selekciju Francuske rezultatom 5:2.

Bh. tim je u prvom poluvremenu imao više od igre i izabranici Ive Kreze su stvorili dosta prilika, međutim prvi su do prednosti došli gosti u 10’ kad Ibrahima Niakate nakon kontra napada postiže pogodak. Isticao se u tim tom periodu golman Francuske Maxence Rault Pauillac. Nakon slobodnog udarca u 15’ odličnu akciju izvode Davor Arnautović, Srđan Ivanković, te Josip Sesar koji sa oko sedam metara precizno šutira i izjednačuje rezultat.

Muanis Duvnjak u 23’ sa ivice šesterca donosi prednost našoj selekciji, a u 25’ Ante Grbešić iz kornera šalje loptu do Amera Džindića koji volej udarcem pogađa za 3:1. Leo Faytre u 26’ postiže gol za Francusku, a Davor Arnautović minutu poslije vraća bh. selekciji dva gola prednosti. U posljednjih šest minuta igre Francuzi su pokušali nadoknaditi zaostatak igrom sa golman-igračem, ali to im se nije isplatilo jer Amir Baručija u 36’ golom sa svoje polovice terena povisuje prednost na 5:2.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupili: Amer Delić, Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Josip Sesar, Faruk Brkanić, Vedad Jašarević, Amer Džindić, Srđan Ćatić, Ante Grbešić, Miloš Radujković, Muanis Duvnjak, Miloš Todorić, Benjamin Smajić, Amir Baručija.

Ove selekcije će danasu dvorani „Ramiz Salčin“ u Sarajevu u 17:00 sati odigrati još jedan meč