back to top

Fudbaleri Slobode remizirali u generalci pred nastavak sezone

Fudbaleri Slobode remizirali su danas na stadionu u Bukinju protiv ekipe Rudara iz Prijedora i tako okončali pripreme za nastavak sezone Premijer lige.

Meč u Bukinju okončan je bez pogodaka (0:0) iako je bilo mnoštvo prilike s obje strane.

Na početku meča zaprijetili su gosti preko Kulenovića ali je Golubović intervenisao. Uslijedio je period meča u kojem je Sloboda redala šanse pred golom Rudara.

Gradimir Crnogorac odlučio se prepustiti loptu gostima, te nakon agresivnog presinga doći u priliku da se ugrozi mreža gostiju.

Ova taktika urodila je plodom, no prvotimci Slobode nisu bili koncentrisani u završnici, pa su tako izvrsne šanse redom propuštali Husejinović, Dženis Beganović i Maksimović. Bilo su to sjajne prilike da se na odmor ode sa prednošću. Propuštene prilike Crveno – crnih Prijedorčani su mogli i kazniti u finišu prvog poluvremena, no ofanzivac gostiju bio je neprecizan te lopta od prečke odlazi u gol aut.

fudbaleri slobode remizirali
Fudbaleri Slobode remizirali u generalci (Photo: fksloboda.ba)

U nastavku susreta je tim s Tušnja kreirao opasne situacije pred golom Rudara, ali ponovo su bili neefikasni. Trenutak iz 73. minute vrijedi spomenuti kada je Dženis Beganović oboren u šesnaestercu Rudara, ali glavni arbitar nije svirao najstrožiju kaznu.

Nakon ove situacije do kraja susreta nismo zabilježili veća uzbuđenja pred oba gola. Igralo se po veoma teškom i blatnjavom terenu, a na kraju su mreže mirovale.

Slijedeći meč Crveno-crni igraju u nedjelju, 28. februara protiv Tuzla Cityja u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

FK SLOBODA – FK RUDAR 0:0 (0:0)

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Avdić, A. Beganović, Islamović, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Husejinović, Resić, Dž. Beganović. Igrali su još: Salihović, Marković, Kapetanović, Šarić, Alić, Mujagić, Devedžić, Kadrić, Kukić

FK RUDAR: Trninić, Jakupović, Pekija, Cruz, Ivetić, Bilbija, Radulović, Marmat, Santos, Stjepanović, Kulenović.