Udruženje autoškola i instruktora Tuzlanskog kantona organizovat će u utorak, 23. juna, mirnu protestnu vožnju ulicama Tuzle zbog načina uvođenja novog aplikativnog softvera u proces obuke kandidata.
Protestna vožnja bit će održana od 7:00 do 10:00 sati, a iz Udruženja navode da će biti provedena mirno, dostojanstveno i uz poštivanje svih saobraćajnih propisa.

Kako je saopćeno iz Udruženja u osnivanju, sporni softver i način njegove implementacije, prema njihovom mišljenju, odstupaju od važećih zakonskih propisa i pravilnika koji uređuju rad autoškola i organizacija Crvenog križa u Bosni i Hercegovini.
Predstavnici autoškola poručuju da nisu protiv digitalizacije, ali traže da se proces provodi zakonito, transparentno i uz uključivanje struke.
“Autoškole nisu protiv digitalizacije, već traže zakonit, transparentan i stručno utemeljen proces koji neće ugroziti rad autoškola, prava kandidata i kvalitet obuke budućih vozača”, poručio je Tomislav Tomić, predsjednik Organizacionog odbora Udruženja.
Iz Udruženja su uputili apel nadležnim institucijama da preispitaju primjenu novog softvera i otvore dijalog sa predstavnicima struke kako bi se pronašlo odgovarajuće rješenje.
